دانلود آهنگ جدیدclose
بعد از ثبت شرکت، می توان نوع شرکت را تغییر داد؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::Loading , please wait ...

انجمن کدستانMoisrex

MoisrexMoisrex.rozblog.com
زمان جاریtime : شنبه 23 آذر 1398 - 5:44 قبل از ظهر
نام کاربریusername : پسوردpassword : یاor عضویتregister | رمز عبور را فراموش کردمForgot your password?
شما در سایت ما ثبت نام نکرده اید و یا وارد اکانت کاربری خود نشده اید. از شما خواهشمند هستیم You are not log in to site. Please وارد شویدlogin یاor ثبت نام کنیدregister .
بعد از ثبت شرکت، می توان نوع شرکت را تغییر داد؟
تعداد بازدیدvisits : 16
kare آفلاین



ارسال هاAnswers : 1
عضویتRegistration date : 12 /9 /1398
بعد از ثبت شرکت، می توان نوع شرکت را تغییر داد؟

اولین گام در راه انعقاد شرکت تجاری، تعیین نوع شرکت تجاری است. اما این پرسش ممکن است مطرح شود که آیا پس از ایجاد و ثبت شرکت ، می توان قالب یک شرکت را به نوع دیگری تبدیل نمود؟

برای یافتن پاسخ، مناسب است که قانون را مورد بررسی قرار دهیم. در این زمینه در قانون تجارت و لایحه اصلاحی قانون تجارت، چهار مورد بیان شده است:
1- تبدیل شرکت سهامی خاص به سهامی عام: در این مورد، مواد 278 تا 283 لایحه اصلاحی قانون تجارت حکم کرده است. برای چنین تبدیلی، تصویب مجمع عمومی فوق العاده لازم است.
2- تبدیل شرکت تضامنی به سهامی: ماده 135 ق. ت نیز در این زمینه حکم کرده است. برای چنین تبدیلی تصویب تمام شرکا لازم است.
3- تبدیل شرکت نسبی به سهامی: به حکم ماده 189 ق. ت ، برای چنین تبدیلی نیز تصویب تمام شرکا لازم است.
4- تبدیل شرکت های سهامی ( خاص یا عام ) به سایر شرکت ها به دلیل تنزل سرمایه شرکت:
اگر سرمایه شرکت های سهامی از حداقل قانونی (یک میلیون ریال برای سهامی خاص و پنج میلیون ریال برای سهامی عام) کمتر شود، در این صورت شرکت یکی از دو انتخاب زیر را پیش رو دارد:
- شرکت باید ظرف یک سال نسبت به جبران این تنزل سرمایه اقدام کند یا
- به نوع دیگری از شرکت های تجاری تبدیل شود.
در صورت عدم اقدام به هیچ یک از موارد فوق، هر ذی نفع می تواند انحلال شرکت را از دادگاه بخواهد. (م 5 ل. ا. ق. ت) در این خصوص باید توجه داشت که:
- برای تبدیل شرکت سهامی به شرکت تضامنی یا نسبی همه سهام داران باید راضی باشند زیرا موجب افزایش تعهدات سهام داران است.
- برای تبدیل شرکت سهامی به شرکت با مسئولیت محدود رضایت همه سهام داران لازم نیست، و رضایت همان اکثریت مقرر در مجمع عمومی فوق العاده کافی است.
- برای تبدیل شرکت سهامی به شرکت های مختلط نیز رضایت همه سهام داران لازم نیست، ولی هم تصویب مجمع فوق العاده و هم رضایت کلیه شرکایی که از این پس شریک ضامن خواهند بود، لازم است.
سه شنبه 12 آذر 1398 - 16:15
وب کاربرUser's blog ارسال پیامsend p.m. نقل قولReply سپاس گزارمThanks گزارشReport






برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


moisrex
درباره ماAbout us لینک های ماOur links کلمات کلیدیKeywords
انجمن تخصصی کدستان ، ساخته شده توسط فردی با نام مستعار Moisrex می باشد.This forum designed by a person who called Moisrex.

ایمیلE-mail : Moisrex @ Gmail.com
کدستان,انجمن کدستان,کدنویسی,انجمن پشتیبانی,فروم,رزبلاگ,آموزش کدنویسی,درخواست کد
تمامی حقوق این انجمن مربوط به همین انجمن می باشد | طراحی قالبCopyright (c) By Moisrex , All rights reserved | Desiger : Moisrex