Instagram
اخبار سایت :
  • هیچی فقط همیشه سالم و سلامت باشین :دی

بررسی و امتحان کردن صفحات

زمانيکه شما نوشتن کدهاي html را در برنامه notepad  يا ويرايشگرهايHTML  تمام کرديد، بعد از ذخيره کردن آن فايل با يکي از پسوندهاي .htm يا .html و با استفاده از مرورگر وب خود آنرا امتحان کنيد تا نتيجه کارتان را مشاهده و اگر مشکلي هم داشت برطرف شود. مشکلاتي مانند نمايش نادرست صفحه يا حتي غلطهاي ديکته اي که زياد هم به چشم ميخورند.

البته بهتر اس از این سایت استفاده کنید: moisrex.rozblog.com/page/Result-HTML-Code

شما اين صفحات را قبل از اينکه روي سرور بگذاريد تا ديگران هم ببينند، بر روي کامپيوتر خود ميتوانيد امتحان کنيد ولي اگر از فايلهاي ASP يا CGI استفاده کرده ايد نياز به يک وب سرور براي چک کردن آنها داريد. شرکت مايکروسافت دو نرم افزار دارد که توسط آنها ميتوانيد يک وب سرور درست کنيد و اينگونه فايلها را هم مشاهده کنيد. يکي از آنها IIS که مخفف Internet Information Services است و بر روي ويندوزهاي 2000 و XP نصب ميشود و ديگري PWS که مخفف Personal Web Server است و بر روي ويندوزهاي98  و ME اجرا ميشود.

سعي کنيد هر صفحه را در مرورگرهاي مختلف چک کنيد که معروفترين آنها عبارتند از:

Internet Explorer ( IE ), Netscape Navigator ( NN ), Opera, Mozilla

چون بعضي از تگها در همه مرورگرها اجرا نميشوند و همچنين اينرا در نظر داشته باشيد که سيستمهاي عامل هم با يکديگر فرق دارند. بطور مثال فونتها و طرز نمايش صفحه داخل مرورگر Netscape  در سيستم عامل Windows با Macintosh فرق ميکند.

برنامه هايي بنام HTML validator موجود ميباشند که با کمک آنها ميتوانيد عيب هاي صفحات را پيدا کنيد. بطور مثال اگر تگ پايان دهنده اي را فراموش کرديد آنرا پيدا کرده و بعضي از آنها    حتي آن مشکل را رفع هم ميکنند. اگر از ويرايشگرهايي مانند Microsoft FrontPage يا Macromedia Dreamweaver استفاده ميکنيد، خود اين نرم افزارها برايتان عيب يابي ميکنند و نيازي به برنامه اضافي براي اين کار نداريد.

همچنين شما ميتوانيد به آدرس http://validator.w3.org مراجعه کنيد براي تأييد صفحات وب سايتتان که مزيت اين آدرس در اين است که بعد از رفع عيوب احتمالي، به شما اجازه استفاده از لوگوي مخصوص خودشان را در اين زمينه ميدهند که نمايانگر بي نقص بودن صفحات ميباشد. اين سايت زير نظر انجمن W3C ميباشد که وظيفه تأييد و اعلان کدهايHTML, XHTML, CSS, … را بعهده دارند.

از نکاتيکه هنگام چک کردن يک صفحه نبايد فراموش کنيد ، امتحان کردن لينکها است تا همه آنها به آدرس درست پيوند داده شوند. يکسري برنامه هم در اين زمينه وجود دارد که به آنها site-management tools گفته ميشود.

بخاطر بسپاريد که يک طراح و برنامه نويس حرفه اي وب قبل از اينکه سايت خود را در سرور اصلي راه اندازي کند تا ديگران به آن دسترسي داشته باشند، بايد از همه لحاظ صفحات را تست کند و حتي بعد از راه اندازي يک مدت را براي امتحان کامل توسط متخصصان و افراد عادي در نظر بگيرد و سپس اقدام به تبليغ سايت بين بينندگان و کاربران کند. البته باز هم ممکن است مشکلاتي وجود داشته باشد که آنها را بعهده بينندگان بگذاريد تا با نظرات خود شما را مطلع کنند.


کد امنیتی رفرش
کلاس های آنلاین فعال

برای افزایش دانش عمومی کاربران سعی بر این داریم که کلاس های آنلاینی برگزار کنیم. لیست این کلاس (ها) را می توانید در زیر ببینید. این قسمت را هر روز چک کنید تا از کلاس ها و اخبار جدید با خبر شوید. کلاس ها توسط همین کاربران و دوستان شما برگزار میشود. اگر مایل به برپایی کلاس آموزشی ای در هر زمینه ای هستید با مدیر تماس بگیرید.

مدرس: محمد و اقبال
آموزش PHP - جلسه اول
پنجشنبه 04 تیر 1394 - 17:00
هیچ کلاس فعالی موجود نیست.
کاربران آنلاین
آمار
مطالب : 792
نظرات : 4504
تعداد اعضا : 37332
افراد آنلاین : 3
بازدید امروز : 469
بازدید دیروز : 725
گوگل امروز : 22
گوگل دیروز : 13
بازدید هفته : 1,194
بازدید ماه : 1,955
بازدید سال : 290,240
بازدید کلی : 13,918,927